Podziel się książką

Fundacja "Fundusz Inicjatyw" w ramach swojej działalności statutowej prowadzi bibliotekę FFI, która dysponuje atrakcyjnym, ale wciąż skromnym zbiorem książek. Wspólnymi siłami i z Waszą pomocą chcemy wzbogacić zasoby naszej biblioteki. Jeżeli posiadasz niepotrzebne książki w dobrym stanie i chcesz podzielić się nimi z innymi osobami, zachęcamy do oddania ich na rzecz Biblioteki FFI.

a) Możesz oddać nam swoją książkę na zawsze,
b) Możesz pożyczyć nam książkę na okres 1 roku, a potem ją odebrać.

Ze względu na przekazaną nam w ostatnim czasie dużą ilość książek z kategorii beletrystki (powieści, opowiadania, nowele itp., przede wszystkim o charakterze rozrywkowym) od dnia 20 marca 2013 r. przyjmujemy wyłącznie książki branżowe, związane z rozwojem zawodowym np. z zakresu ekonomii, funduszy europejskich.

Biblioteka bezpłatnie udostępnia swoje zbiory każdej zainteresowanej osobie fizycznej i organizacjom pozarządowym. Powierzone nam książki będą służyły osobistemu i zawodowemu rozwojowi wielu osób. Książki i publikacje można oddawać osobiście w bibliotece w godzinach jej otwarcia lub przesyłać pocztą na adres biblioteki FFI:

Fundacja "Fundusz Inicjatyw", ul. Narutowicza 57/6, 20-016 Lublin.

Biblioteka zastrzega sobie prawo do nie przyjęcia książek, które są zniszczone, nieaktualne (np. z nieaktualnym stanem prawnym), propagują określone ideologie. Wówczas osoba dostarczająca książki zobowiązana jest do ich odebrania.

Przekazując książki poinformuj nas czy wyrażasz zgodę na upowszechnienie swoich danych (imię i nazwisko oraz miasto zamieszkania), które zostaną umieszczone na liście darczyńców. Lista darczyńców biblioteki zostanie umieszczona na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy również do korzystania ze zbiorów biblioteki. Aktualny wykaz książek i publikacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji: www.ffi.org.pl w zakładce "Wypożycz książkę".

Biblioteka jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 09:00-18:00. W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną za bibliotekę - Małgorzatą Jończyk pod numerem tel. 81 532 10 30.
Nic o nas bez nas = empowerment

Termin "empowerment" oznacza zaangażowanie grup napotykających problemy społeczne oraz ich przedstawicieli w prace projektowe. W odniesieniu do projektów innowacyjnych empowerment to zaangażowanie w proces wypracowywania innowacyjnych rozwiązań przedstawicieli grup docelowych.

Interesuje Cię sytuacja kobiet na rynku pracy? Korzystasz z elastycznych form zatrudnienia? Masz pomysły jak godzić życie zawodowe z rodzinnym? Chcesz w swoim zakładzie pracy przetestować lub wdrożyć model godzenia życia zawodowego i rodzinnego z korzyścią dla osób, które zatrudniasz oraz z korzyścią dla zakładu pracy i efektywności działań? Chcesz podzielić się swoimi refleksjami? Masz konkretne propozycje rozwiązań organizacyjnych/prawnych? Podziel się nimi. Mogą one stać się częścią innowacyjnego modelu, który zostanie bezpłatnie udostępniony szerokim grupom odbiorców. Twoje zdanie może mieć realny wpływ na działania projektowe.

Wypowiedz się na forum! Weź udział w sondzie! Napisz do nas na ffi@ffi.org.pl! Odwiedź nas w biurze projektu w Radomiu!

Będziemy organizować cykliczne spotkania dotyczące postępów prac nad modelem. Chcesz wziąć udział w spotkaniu? Skontaktuj się z nami!

Serdecznie zapraszamy! Twoja opinia dużo dla nas znaczy!

Fundacja "Fundusz Inicjatyw" zaprasza do udziału w projekcie: "PI - innowacyjny model GODZENIE PRZEZ KOBIETY ŻYCIA ZAWODOWEGO I RODZINNEGO"

OFERUJEMY BEZPŁATNIE: ZAPEWNIAMY: (dokumenty zgłoszeniowe na stronie www.ffi.org.pl, podstrona dot. projektu)

Kontakt:

Fundacja "Fundusz Inicjatyw"
ul. ŻEROMSKIEGO 94/115
26-600 RADOM
TEL./FAKS 48 370 36 71
TEL. KOM. 519 144 716
e-mail: ffi@ffi.org.pl

Projekt "PI - Innowacyjny model GODZENIE PRZEZ KOBIETY ŻYCIA ZAWODOWEGO I RODZINNEGO" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


Z ostatniej chwili

aktualnosciogólnopolskie
2018-03-28 |
Zdrowych i Radosnych Świąt

Zdrowych i Radosnych Świąt Wielkanocnych oraz dużo słońca i uśmiechu ...

więcej +

aktualnoscilubelskie
2018-03-26 | Szansa na aktywizację
Rezultaty projektu "Szansa na aktywizację"

Z końcem stycznia 2018 roku ostatnia grupa zakończyła udział w ...

więcej +

aktualnoscilubelskie
2018-02-08 | Aktywni na rynku pracy
Rezultaty projektu „Aktywni na rynku pracy”

Z końcem 2017 roku zakończył się projekt „Aktywni na rynku ...

więcej +

aktualnosciogólnopolskie
2017-12-29 |
Szczęśliwego Nowego Roku

Zdrowia, wytrwałości w dążeniu do celów, dużo uśmiechu i wielu ...

więcej +

aktualnosciogólnopolskie
2017-12-21 |
Magicznych Świąt

Zdrowych, radosnych i magicznych Świąt Bożego Narodzenia życzy Fundacja „Fundusz ...

więcej +

aktualnoscilubelskie
2017-09-28 | Szansa na aktywizację
Zakończenie rekrutacji do projektu

Uprzejmie informujemy, że zakończona została rekrutacja do projektu „Szansa na ...

więcej +

aktualnoscilubelskie
2017-09-20 | Szansa na aktywizację
Wyniki rekrutacji do gr. VI

Uprzejmie informujemy, że zakończono postepowanie ...

więcej +

aktualnoscilubelskie
2017-09-07 | Szansa na aktywizację
Termin przejmowania zgłoszeń do ostatniej grupy

Uprzejmie informujemy, że do 12 września przyjmujmy zgłoszenia do ostatniej ...

więcej +

aktualnoscilubelskie
2017-08-22 | Szansa na aktywizację
Rekrutacja kobiet odchodzących z rolnictwa

 Uprzejmie informujemy, że trwa rekrutacja kobiet po 30-tym roku życia, ...

więcej +

aktualnoscilubelskie
2017-08-21 | Aktywni na rynku pracy
Zakończenie rekrutacji do projektu

 Uprzejmie informujemy, że zakończona została rekrutacja do projektu „Aktywni na ...

więcej +

archiwum aktualności +

 

Piszą o nas

Opinie byłych uczestników i uczestniczek szkoleń realizowanych przez Fundację "Fundusz Inicjatyw"

„Będąc uczestnikiem szkolenia ,,Sprzedaż z obsługą komputera” to szkolenie jest dla mnie bardzo ważne, wniosło tak wiele w moje życie np. jestem nadal zatrudniony, dodatkowo już zarejestrowałem własną działalność gospodarczą w zakresie montażu naprawy klimatyzacji i paneli słonecznych. Dzięki FFI Lublin i ukończeniu szkolenia uwierzyłem w siebie, ukończyłem uprawnienia energetyczne dozorowe G1,G2,G3, dodatkowo podjąłem zaocznie naukę na Politechnice Lubelskiej na Wydziale Mechanicznym kierunek budowa maszyn. Jestem pełen uznania dla waszej działalności, za wszystko bardzo serdecznie dziękuję”.

Julian, Uczestnik projektu „Dostosowani”, szkolenie: ,,Sprzedaż z obsługą komputera”


„Szkolenie zostało zorganizowane profesjonalnie. Program zajęć dostosowany do tematyki szkolenia, kadra trenerska pod względem wiedzy, kultury, kontaktów z uczestnikami na najwyższym poziomie. Organizacyjnie dopięte "na ostatni guzik", co jest zasługą oczywiście pracowników Waszej fundacji. Gratuluję tak zgranego zespołu i życzę sukcesów w dalszej działalności”.

Bożena, Uczestniczka projektu „Dostosowani”, szkolenie: ,,Sprzedaż z obsługą komputera”

„Po pierwsze i najbardziej charakterystyczne dla mnie to: miłe, taktowne przywitanie i pożegnanie uczestników szkolenia przez przedstawiciela zarządu fundacji i pracownika biura - to świadczy o szacunku i profesjonalizmie z państwa strony, a uczestnik szkolenia czuje się ważny i szanowany. Po drugie. Podobały mi się sztywnie określone zasady m.in. punktualność, terminowość, konkretność, limit dopuszczalnych nieobecności też egzekwowany- a to jest mobilizujące. Jeśli chodzi o organizację szkolenia- też ok. dobra lokalizacja- w centrum miasta, catering też ok., materiały szkoleniowe wciąż wykorzystywane i przydatne, sprawny proces rekrutacyjny, zero problemów organizacyjnych, termin szkolenia-weekendy też odpowiadał. Świetnie zrekrutowana grupa - do tej pory utrzymujemy ze sobą kontakty, Harmonogram szkolenia dopasowany idealnie do osób pracujących. Całokształt szkolenia oceniam pozytywnie.”

Monika, Uczestniczka projektu „Turystyka jutra”, szkolenie: „Obsługa Klienta w turystyce”

„Z ogromną przyjemnością informuje, że projekt ten przeszedł moje oczekiwania. Przede wszystkim za sprawą osób prowadzących poszczególne zajęcia, jak i również samych organizatorów. Wiedza przekazywana w sposób ciekawy, a nie, jak to zwykle bywa poprzez nudne, niekończące się wykłady. Urozmaicenie zajęć ćwiczeniami w formie zabawy szczególnie wzbudziło moje zainteresowanie. Osoby prowadzące naprawdę wiedzą o czym mówią i potrafią zainteresować tym innych, łatwo się z nimi rozmawia i dyskutuje na poszczególne tematy. Fajną sprawą były indywidualne zajęcia z doradztwa zawodowego, które rozjaśniły mi kilka spraw. Poza bardzo małymi "usterkami" organizacyjnymi, głównie dotyczącymi posiłków, szkolenie oceniam na ocenę bardzo dobry+. Oby powstawało więcej takich szkoleń”.

Aneta, Uczestniczka projektu „Spin-Centrum II”

„W kwietniu 2010 brałam udział w szkoleniu „Przygotowywanie i zarządzanie projektami z zakresu funduszy strukturalnych”, zorganizowanym w ramach projektu „Dostosowani” organizowanym przez Fundację „Fundusz Inicjatyw” z Lublina. Szkolenie zostało doskonale zorganizowane. Przed rozpoczęciem szkolenia otrzymałam dokładny plan szkolenia, który oprócz wyszczególnionych dni, w których odbywało się szkolenie, zawierał zarys tematyki poszczególnych modułów szkoleniowych i nazwisk osób prowadzących zajęcia oraz informacje na temat lokalizacji sal szkoleniowych. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę szkoleniową. Trenerzy w sposób jasny i zrozumiały omówili zagadnienia z zakresu przygotowywania i zarządzania projektami finansowanymi ze środków Unii Europejskiej. Prowadzący zajęcia wykorzystywali zróżnicowane metody prowadzenia zajęć, takie jak wykład, praca w grupach, czy też burza mózgów, dlatego też zajęcia były stymulujące i interesujące. Ponadto, trenerzy przytaczali dużo realistycznych przykładów, co zdecydowanie ułatwiło zrozumienie bardziej skomplikowanych zagadnień. Dodatkowo, szkoleniowcy przygotowali dużo ćwiczeń, podczas których mogłam zaobserwować praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. Warto również wspomnieć, że jeden z modułów prowadzony był w sali komputerowej, gdzie miałam okazję zapoznania się z oprogramowaniem wykorzystywanym do składania wniosków o płatność. Pracownicy biura Fundacji dokładali wszelkich starań, aby szkolenie odbyło się bez zakłóceń. W razie jakichkolwiek pytań czy też wątpliwości ze strony uczestników, pracownicy biura Fundacji chętnie służyli pomocą. Wszystkie omówione powyżej elementy szkolenia sprawiły, że szkolenie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Z przyjemnością polecam Fundację „Fundusz Inicjatyw” wszystkim zainteresowanym podniesieniem swoich kwalifikacji lub zdobyciem wiedzy i nowych umiejętności”.

Agnieszka, Uczestniczka projektu „Dostosowani”, szkolenie: „Przygotowywanie i zarządzanie projektami z zakresu funduszy strukturalnych”

„Szkolenie zorganizowane przez firmę jakie odbyłem ,,Sprzedaż z obsługą komputera" spełniło moje oczekiwania w 100 %. Kapitalna atmosfera, ciekawy temat, interesujące ćwiczenia to coś, co trzeba docenić! Szkolenie polecam wszystkim, którzy chcieliby poznać zagadnienia ze sprzedaży oraz obsługi komputera od podstaw, bądź ugruntować już zdobytą wiedzę. Bardzo dobre materiały szkoleniowe i co ważne znakomici trenerzy którzy profesjonalnie wykonywali swoje zadania. Ogólnie szkolenie oceniam bardzo dobrze, nauczyłem się tam wielu nowych rzeczy”.

Marcin, Uczestnik projektu „Dostosowani”, szkolenie: ,,Sprzedaż z obsługą komputera”

„Szkolenie oceniam bardzo pozytywnie, dało mi możliwość poszerzenia wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania projektami i zdecydowanie pozwoliło rozszerzyć horyzonty jeśli chodzi o aplikowanie. Dzięki niemu dostrzegłam nowe możliwości działania, które mogę wykorzystać zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym. Pomysł by część zajęć odbywała się w języku angielskim był również trafiony bo dzięki niemu można było się osłuchać z językiem i mieć dwa w jednym - konwersację i słuchanie języka plus konkretna wiedza i umiejętności. Jeśli będziecie Państwo mieli podobne szkolenia w przyszłości to jestem jak najbardziej chętna”.

Katarzyna, Uczestniczka projektu „Ponadnarodowi”, szkolenie: „Projekty międzynarodowe - aplikowanie i zarządzanie”

Kapitał Ludzki   Unia Europejska - Europejski Funusz Społeczny
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
  • start
  • oferta
  • dzialania
  • praca
  • polecamy
  • kontakt
2009 © Fundacja "Fundusz Inicjatyw" ul. Seweryna Sierpińskiego 24/5, 20-448 Lublin, NIP: 9462553005, REGON: 060368615, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000306907,
Biuro Fundacji ul. Narutowicza 57/4, 20-016 Lublin, tel/fax: 081 532 10 30
e-mail: ffi@ffi.org.pl | mapa serwisu | Polityka dot. plików cookie


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej +