Fundacja "Fundusz Inicjatyw" w ramach swojej działalności statutowej prowadzi bibliotekę FFI, która dysponuje atrakcyjnym, ale wciąż skromnym zbiorem książek. Wspólnymi siłami i z Waszą pomocą chcemy wzbogacić zasoby naszej biblioteki. Jeżeli posiadasz niepotrzebne książki w dobrym stanie i chcesz podzielić się nimi z innymi osobami, zachęcamy do oddania ich na rzecz Biblioteki FFI.
a) Możesz oddać nam swoją książkę na zawsze,
b) Możesz pożyczyć nam książkę na okres 1 roku, a potem ją odebrać.
Ze względu na przekazaną nam w ostatnim czasie dużą ilość książek z kategorii beletrystki (powieści, opowiadania, nowele itp., przede wszystkim o charakterze rozrywkowym) od dnia 20 marca 2013 r. przyjmujemy wyłącznie książki branżowe, związane z rozwojem zawodowym np. z zakresu ekonomii, funduszy europejskich.
Biblioteka bezpłatnie udostępnia swoje zbiory każdej zainteresowanej osobie fizycznej i organizacjom pozarządowym. Powierzone nam książki będą służyły osobistemu i zawodowemu rozwojowi wielu osób. Książki i publikacje można oddawać osobiście w bibliotece w godzinach jej otwarcia lub przesyłać pocztą na adres biblioteki FFI:
Fundacja "Fundusz Inicjatyw", ul. Narutowicza 57/6, 20-016 Lublin.
Biblioteka zastrzega sobie prawo do nie przyjęcia książek, które są zniszczone, nieaktualne (np. z nieaktualnym stanem prawnym), propagują określone ideologie. Wówczas osoba dostarczająca książki zobowiązana jest do ich odebrania.
Przekazując książki poinformuj nas czy wyrażasz zgodę na upowszechnienie swoich danych (imię i nazwisko oraz miasto zamieszkania), które zostaną umieszczone na liście darczyńców. Lista darczyńców biblioteki zostanie umieszczona na naszej stronie internetowej.
Zapraszamy również do korzystania ze zbiorów biblioteki. Aktualny wykaz książek i publikacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji: www.ffi.org.pl w zakładce "Wypożycz książkę".
Biblioteka jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 09:00-18:00. W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną za bibliotekę - Małgorzatą Jończyk pod numerem tel. 81 532 10 30.
Nic o nas bez nas = empowerment
Termin "empowerment" oznacza zaangażowanie grup napotykających problemy społeczne oraz ich przedstawicieli w prace projektowe. W odniesieniu do projektów innowacyjnych empowerment to zaangażowanie w proces wypracowywania innowacyjnych rozwiązań przedstawicieli grup docelowych.
Interesuje Cię sytuacja kobiet na rynku pracy? Korzystasz z elastycznych form zatrudnienia? Masz pomysły jak godzić życie zawodowe z rodzinnym? Chcesz w swoim zakładzie pracy przetestować lub wdrożyć model godzenia życia zawodowego i rodzinnego z korzyścią dla osób, które zatrudniasz oraz z korzyścią dla zakładu pracy i efektywności działań? Chcesz podzielić się swoimi refleksjami? Masz konkretne propozycje rozwiązań organizacyjnych/prawnych? Podziel się nimi. Mogą one stać się częścią innowacyjnego modelu, który zostanie bezpłatnie udostępniony szerokim grupom odbiorców. Twoje zdanie może mieć realny wpływ na działania projektowe.
Wypowiedz się na forum! Weź udział w sondzie! Napisz do nas na ffi@ffi.org.pl! Odwiedź nas w biurze projektu w Radomiu!
Będziemy organizować cykliczne spotkania dotyczące postępów prac nad modelem. Chcesz wziąć udział w spotkaniu? Skontaktuj się z nami!
Serdecznie zapraszamy! Twoja opinia dużo dla nas znaczy!
Fundacja "Fundusz Inicjatyw" zaprasza do udziału w projekcie: "PI - innowacyjny model GODZENIE PRZEZ KOBIETY ŻYCIA ZAWODOWEGO I RODZINNEGO"
OFERUJEMY BEZPŁATNIE:
szkolenie (20 godz.) dla pracodawców lub oddelegowanych pracowników z zakresu wdrażania zmian organizacyjnych w zakładzie pracy
szkolenia/seminaria (16 godz.) dla pracodawców lub oddelegowanych pracowników prezentujące zasady rekrutacji, selekcji personelu oraz korzyści dla pracodawcy z zatrudniania kobiet i tzw. różnorodności kadry pracowniczej
warsztat (8 godz./grupę) dla pracodawców lub oddelegowanych pracowników z działu HR prezentujący potencjał zawodowy kobiet-mam
możliwość wykorzystania/wdrożenia strategii trybu pracy awaryjnej, tj. pracy w sytuacji nagłej nieobecności pracownicy/ka - rodzica
możliwość wykorzystania/wdrożenia systemu równych warunków płacy i awansu zawodowego
możliwość wykorzystania/wdrożenia modelu zarządzania zasobami ludzkimi, płcią i wiekiem w zakładzie pracy
możliwość wykorzystania/wdrożenia modelu elastyczności czasu i miejsca pracy
możliwość wykorzystania/wdrożenia modelu pomocy w ramach opieki nad dzieckiem/osobą zależną
możliwość umieszczania ogłoszeń na Internetowej giełdzie pracy
możliwość korzystania z materiałów informacyjnych, tj. Raportu nt elastycznych form zatrudnienia oraz Zagadnień dotyczących sytuacji rodziców na rynku pracy.
ZAPEWNIAMY:
bezpłatny udział w szkoleniach/seminariach, o których mowa powyżej,
materiały szkoleniowe,
dostęp do strategii/modeli wraz ze wzorami dokumentów, potrzebnych do ich testowania i wdrażania,
wsparcie eksperckie na etapie testowania strategii/modeli,
zwrot kosztów wynagrodzenia pracownic/ków zaangażowanych w testowanie strategii/modeli (tj. osób odpowiedzialnych ze strony pracodawcy za koordynowanie testowania danej strategii/elementu, opracowywania wymaganych dokumentów/zorganizowania działań wynikających ze strategii, etc).
Fundacja "Fundusz Inicjatyw"
ul. ŻEROMSKIEGO 94/115
26-600 RADOM
TEL./FAKS 48 370 36 71
TEL. KOM. 519 144 716
e-mail: ffi@ffi.org.pl
Projekt "PI - Innowacyjny model GODZENIE PRZEZ KOBIETY ŻYCIA ZAWODOWEGO I RODZINNEGO" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Projekt: Przedsiębiorczość akademicka – innowacyjny region
Uprzejmie informujemy, że w dniu dzisiejszym 30 listopada 2012 r. dobiega końca realizacja projektu „Przedsiębiorczość akademicka – innowacyjny region”.
Informacje o ...
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło otwarty konkurs PRELUDIUM 4 na projekty badawcze realizowane przez osoby rozpoczynające karierę naukową nieposiadające stopnia naukowego ...
2012-11-27 | V edycja konkursu Capital Express dla Firm z potencjałem
Małe i średnie firmy, które poszukują pieniędzy na rozwój biznesu, mają szansę na bezpłatne, profesjonalne przygotowanie do pozyskania inwestora. Teaser ...
2012-11-26 | Perspektywy rozwoju rynku funduszy venture capital - Konferencja MARR
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji „Perspektywy rozwoju rynku funduszy venture capital”, która odbędzie się 29 ...
Kampania ma na celu podnosić świadomość mieszkańców województwa świętokrzyskiego w budowie partnerstw w zakresie transferu wiedzy między uczelniami i przedsiębiorstwami oraz znaczenie prac naukowo- badawczych dla rozwoju regionu. Zakres działań medialnych w projektach obejmował będzie:
6 artykułów sponsorowanych promujących ideę przedsiębiorczości akademickiej w prasie regionalnej m.in. Echo dnia, Gazeta Wyborcza, Anonse (wyd. świętokrzyskie)
4 tygodniową kampanię w TV Kielce
8 tygodni kampanii radiowej w 4 rozgłośniach regionalnych Polskie Radio Kielce, Radio Fama, Radio Eska Kielce, Radio Planeta
6 tygodni kampanii internetowej na portalach Wirtualna Polska i Gazeta.pl/Praca (z geotargetowaniem) oraz echodnia.pl.
bezpośrednie działania informacyjne (dystrybucja plakatów i ulotek, spotkania inf.).
Tematyka, która będzie szczególnie akcentowana podczas wszystkich działań promocyjnych i na materiałach promocyjnych to korzyści wynikające ze współpracy sektora B+R i przedsiębiorstw, zakładanie przedsiębiorstw spin-off i spin-out, innowacyjność, transfer wiedzy i technologii, komercjalizacja wiedzy, finansowanie sfery badawczo-rozwojowej. Plakaty i ulotki będą dystrybuowane na uczelniach wyższych, jednostkach naukowych oraz przedsiębiorstwach działających na terenie woj. świętokrzyskiego.
Odbędzie się 10 spotkań informacyjnych dla osób zainteresowanych transferem wiedzy i technologii zorganizowanych na uczelniach wyższych oraz w zakładach pracy (min. 100 słuchaczy). Wykorzystane materiały graficzne będą zgodnie z zasadą równości płci (będą wykorzystywane sylwetki kobiet i mężczyzn).