Podziel się książką

Fundacja "Fundusz Inicjatyw" w ramach swojej działalności statutowej prowadzi bibliotekę FFI, która dysponuje atrakcyjnym, ale wciąż skromnym zbiorem książek. Wspólnymi siłami i z Waszą pomocą chcemy wzbogacić zasoby naszej biblioteki. Jeżeli posiadasz niepotrzebne książki w dobrym stanie i chcesz podzielić się nimi z innymi osobami, zachęcamy do oddania ich na rzecz Biblioteki FFI.

a) Możesz oddać nam swoją książkę na zawsze,
b) Możesz pożyczyć nam książkę na okres 1 roku, a potem ją odebrać.

Ze względu na przekazaną nam w ostatnim czasie dużą ilość książek z kategorii beletrystki (powieści, opowiadania, nowele itp., przede wszystkim o charakterze rozrywkowym) od dnia 20 marca 2013 r. przyjmujemy wyłącznie książki branżowe, związane z rozwojem zawodowym np. z zakresu ekonomii, funduszy europejskich.

Biblioteka bezpłatnie udostępnia swoje zbiory każdej zainteresowanej osobie fizycznej i organizacjom pozarządowym. Powierzone nam książki będą służyły osobistemu i zawodowemu rozwojowi wielu osób. Książki i publikacje można oddawać osobiście w bibliotece w godzinach jej otwarcia lub przesyłać pocztą na adres biblioteki FFI:

Fundacja "Fundusz Inicjatyw", ul. Narutowicza 57/6, 20-016 Lublin.

Biblioteka zastrzega sobie prawo do nie przyjęcia książek, które są zniszczone, nieaktualne (np. z nieaktualnym stanem prawnym), propagują określone ideologie. Wówczas osoba dostarczająca książki zobowiązana jest do ich odebrania.

Przekazując książki poinformuj nas czy wyrażasz zgodę na upowszechnienie swoich danych (imię i nazwisko oraz miasto zamieszkania), które zostaną umieszczone na liście darczyńców. Lista darczyńców biblioteki zostanie umieszczona na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy również do korzystania ze zbiorów biblioteki. Aktualny wykaz książek i publikacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji: www.ffi.org.pl w zakładce "Wypożycz książkę".

Biblioteka jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 09:00-18:00. W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną za bibliotekę - Małgorzatą Jończyk pod numerem tel. 81 532 10 30.
Nic o nas bez nas = empowerment

Termin "empowerment" oznacza zaangażowanie grup napotykających problemy społeczne oraz ich przedstawicieli w prace projektowe. W odniesieniu do projektów innowacyjnych empowerment to zaangażowanie w proces wypracowywania innowacyjnych rozwiązań przedstawicieli grup docelowych.

Interesuje Cię sytuacja kobiet na rynku pracy? Korzystasz z elastycznych form zatrudnienia? Masz pomysły jak godzić życie zawodowe z rodzinnym? Chcesz w swoim zakładzie pracy przetestować lub wdrożyć model godzenia życia zawodowego i rodzinnego z korzyścią dla osób, które zatrudniasz oraz z korzyścią dla zakładu pracy i efektywności działań? Chcesz podzielić się swoimi refleksjami? Masz konkretne propozycje rozwiązań organizacyjnych/prawnych? Podziel się nimi. Mogą one stać się częścią innowacyjnego modelu, który zostanie bezpłatnie udostępniony szerokim grupom odbiorców. Twoje zdanie może mieć realny wpływ na działania projektowe.

Wypowiedz się na forum! Weź udział w sondzie! Napisz do nas na ffi@ffi.org.pl! Odwiedź nas w biurze projektu w Radomiu!

Będziemy organizować cykliczne spotkania dotyczące postępów prac nad modelem. Chcesz wziąć udział w spotkaniu? Skontaktuj się z nami!

Serdecznie zapraszamy! Twoja opinia dużo dla nas znaczy!

Fundacja "Fundusz Inicjatyw" zaprasza do udziału w projekcie: "PI - innowacyjny model GODZENIE PRZEZ KOBIETY ŻYCIA ZAWODOWEGO I RODZINNEGO"

OFERUJEMY BEZPŁATNIE: ZAPEWNIAMY: (dokumenty zgłoszeniowe na stronie www.ffi.org.pl, podstrona dot. projektu)

Kontakt:

Fundacja "Fundusz Inicjatyw"
ul. ŻEROMSKIEGO 94/115
26-600 RADOM
TEL./FAKS 48 370 36 71
TEL. KOM. 519 144 716
e-mail: ffi@ffi.org.pl

Projekt "PI - Innowacyjny model GODZENIE PRZEZ KOBIETY ŻYCIA ZAWODOWEGO I RODZINNEGO" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Projekt: PWP Rynek pracy dla mam

woj.: lubelskie

Menu:

Patronat medialny:

Nowy Tydzień

 

Z ostatniej chwili

aktualnosci2015-06-01 | Podziękowania

Uprzejmie informujemy, że w dniu 31 maja 2015 r. zakończyliśmy realizację projektu „PWP Rynek pracy dla mam” W ramach projektu zrealizowano ...

więcej +

aktualnosci2015-05-28 | Produkt finalny w jęz. litewskim

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że wersja litewska „Scenariusza warsztatów równych szans kobiet i mężczyzn” jest już dostępna do pobrania w ...

więcej +

aktualnosci2015-05-21 | Aktualności projektowe

Szanowni Państwo, aktualnie trwają prace nad tłumaczeniem „Scenariusza warsztatów równych szans kobiet i mężczyzn” na język litewski. Niezwłocznie po ich ...

więcej +

aktualnosci2015-05-12 | Rezultaty miękkie projektu

Szanowni Państwo, przedstawiamy osiągnięte rezultaty miękkie dotyczące Uczestniczek 4 szkoleń w ramach projektu „PWP Rynek pracy dla mam”.   Projekt jest współfinansowany ...

więcej +

aktualnosci2015-05-05 | Finalna wersja "Scenariusza warsztatów równych szans kobiet i mężczyzn"

Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprezentować finalną wersję „Scenariusza warsztatów równych szans kobiet i mężczyzn”, stanowiącego produkt współpracy ponadnarodowej projektu opracowany ...

więcej +

aktualnosci2015-04-30 | Rezultaty projektu „PWP Rynek pracy dla mam”

Z przyjemnością informujemy, że spośród 40 uczestniczek projektu „PWP Rynek pracy dla mam” 21 Pań podjęło zatrudnienie. Fundacja „Fundusz Inicjatyw” ...

więcej +

archiwum aktualności projektu +

 

Współpraca ponadnarodowa

Współpraca ponadnarodowa

Współpraca pomiędzy Fundacją „Fundusz Inicjatyw”, a Instytutem Technologii Mobilnych dla Edukacji i Kultury trwa od 2010 roku i jest kontynuowana w ramach projektu „PWP Rynek pracy dla mam”. Celem nowego etapu kooperacji stało się stworzenie scenariusza warsztatu równości płci, skierowanego do grupy zagrożonej wykluczeniem społecznym oraz jej otoczenia (młodych matek oraz ich mężów/partnerów) oraz prowadzącego do adaptacji funkcjonalnego i niestereotypowego modelu podziału obowiązków w rodzinie. Scenariusz zostanie oparty o doświadczenia wyniesione ze współpracy partnerów przy projekcie „Women in the modern world” i posłuży do przeprowadzenia zajęć z uczestniczkami oraz ich partnerami, a także z analogiczną grupą na Litwie.

Forma i tematyka zajęć będą odpowiedzą na aktualne problemy kobiet związane z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi współczesny rynek pracy. Innowacyjne zajęcia praktyczne zilustrują i umożliwią przećwiczenie efektywnego modelu relacji/związku. Staną się także narzędziem zaangażowania otoczenia uczestniczek w realizację celów projektu i rozwiązywanie wspólnych problemów, takich jak: stereotypowy model rodziny, dyskryminacja kobiet na różnych etapach kariery, brak wsparcia ze strony mężów/partnerów.

Partner projektu

Instytut Technologii Mobilnych dla Edukacji i Kultury - IMOTEC (Švietimo ir kultūros mobiliųjų technologijų institutas) to prywatna instytucja typu non-profit zlokalizowana w Wilnie, podejmująca działania edukacyjne na skalę międzynarodową.

IMOTEC w swojej działalności koncentruje się na obszarze zaawansowanych technologii, dostarczając wsparcia informacyjno-szkoleniowego w tym zakresie (między innymi poprzez warsztaty, doradztwo i szkolenia dzieci i młodzieży oraz rozbudowaną ofertę edukacyjną skierowaną do osób dorosłych). Instytut stymuluje rozwój zawodowy swoich słuchaczy, kładąc nacisk na umiejętność obsługi komputera oraz znajomość najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Cele Instytutu obejmują również promowanie współpracy międzynarodowej, opierającej się o wymianę know-how, adaptację nowych metod i narzędzi oraz merytoryczne konsultacje wdrażanych rozwiązań edukacyjnych.

Działalność edukacyjna IMOTEC odpowiada na wyzwania współczesnego rynku pracy, uwzględniając między innymi problematykę kształcenia ustawicznego, kompetencji kluczowych oraz równości płci. W latach 2010-2012 Instytut Technologii Mobilnych dla Edukacji i Kultury współpracował z Fundacją „Fundusz Inicjatyw” przy projekcie „Women in the modern world”, zrealizowanym w ramach akcji Projekty Partnerskie Grundtviga (program „Uczenie się przez całe życie”). W ramach projektu, oprócz lokalnych spotkań Grupy Wsparcia, siedem organizacji partnerskich przygotowało dwa produkty podsumowujące ich działania:

  • Historie kobiet sukcesu - broszura składająca się z osiemnastu historii (dobrych praktyk) opisujących kobiety, które osiągnęły sukces i spełniają się w sferze prywatnej i/lub zawodowej. Broszura została przygotowana przez wszystkie organizacje partnerskie - każda z nich opracowała trzy historie z wykorzystaniem zasobów Internetu, publikacji, programów i wywiadów. Tutaj broszura dostępna jest do pobrania.
  • Płeć społeczno-kulturowa z perspektywy WMW - problemy, możliwości, rozwiązania - zestaw wskazówek/rekomendacji przygotowanych przez wszystkich partnerów w oparciu o ich dwuletnią współpracę, wiedzę i zasoby internetowe. Jest to podsumowanie działań prowadzonych przez partnerów i może stanowić przewodnik dla organizacji lub osób, które chciałyby dowiedzieć się więcej na temat płci społeczno-kulturowej lub realizować podobne działania w przyszłości. Tutaj dokument dostępny jest do pobrania.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do odwiedzenia strony projektu „Women in the modern world” oraz strony Instytutu Technologii Mobilnych dla Edukacji i Kultury (www.imotec.lt.).

 

 

Kapitał Ludzki   Unia Europejska - Europejski Funusz Społeczny
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego  • start
  • oferta
  • dzialania
  • praca
  • polecamy
  • kontakt
2009 © Fundacja "Fundusz Inicjatyw" ul. Seweryna Sierpińskiego 24/5, 20-448 Lublin, NIP: 9462553005, REGON: 060368615, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000306907,
Biuro Fundacji ul. Narutowicza 57/4, 20-016 Lublin, tel/fax: 081 532 10 30
e-mail: ffi@ffi.org.pl | mapa serwisu | Polityka dot. plików cookie


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej +