Aktualności

20.12.2022

Newsletter z projektu VEforCA dostepny na stronie internetowej w zakładce „Materiały promocyjne”. W wersji angielskiej oraz włoskiej Newsletter dostępny jest w angielskiej wersji zakładki.

18.10.2022

Raporty z pierwszego działania dostępne pod zakładką „Rezultaty„.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi wynikami.

Ankieta

31.08.2022

Co można zrobić by lepiej chronić nasze środowisko naturalne? Angażowanie się w działania proekologiczne jest opłacalne?
A może ten temat jest dla ciebie całkiem nowy? Wszystkie ręce na pokład!
 
Pomóż nam wypracować rozwiązania, dzięki którym sektor edukacji zawodowej również będzie mógł bardziej zaangażować się w działania na rzecz ochrony klimatu.
Wypełnij krótką, anonimową ankietę.
Zajmie ci to nie więcej niż 4 minuty a wyniki będą dla nas cennym źródłem wiedzy przy dalszych pracach nad projektem „Co kształcenie zawodowe może zrobić dla działań na rzecz klimatu” (VEforCA).
 
Szczególnie zapraszamy OSOBY ZWIĄZANE Z SEKTOREM EDUKACJI/SZKOLEŃ, doradców, edukatorów, jak również OSOBY UCZĄCE SIĘ oraz RODZICÓW. Wasze opinie są dla nas ważne!
                                                                                             https://it.surveymonkey.com/r/YHJ3GYB
 
Link do ankiety znajdziesz również na Facebooku Fundacji: https://www.facebook.com/funduszinicjatyw

05.08.2022

Pierwsze spotkanie partnerskie w ramach projektu VEforCA

22 lipca w Lublinie odbyło się pierwsze spotkanie partnerskie w ramach projektu VEforCA (Co kształcenie zawodowe może zrobić dla działań na rzecz klimatu / What Vocational Education can do for Climate Action).

Razem z naszymi partnerami z Rzymu – Prometeo zaplanowaliśmy prace projektowe. W pierwszej kolejności będziemy realizować badania (ilościowe i jakościowe) dotyczące możliwych sposobów wykorzystania na rzecz ochrony środowiska metody jaką jest nauka obywatelska (citizen science). Podczas spotkania określiliśmy cele badawcze i metodologię prac. Kolejne kroki w naszym projekcie to opracowanie szkolenia nt. możliwości wykorzystywania nauki obywatelskiej w instytucjach VET oraz przygotowanie materiałów edukacyjnych dotyczących ekologii dla nas i innych instytucji sektora VET.

To było bardzo owocne spotkanie. Wymieniliśmy wiele spostrzeżeń i wypracowaliśmy konkretne narzędzia dla dalszej współpracy w projekcie.
Jeśli chcecie wiedzieć więcej o projekcie to zapraszamy na Facebooka:

Skip to content