Aktualności

24.05.2023

Drugie spotkanie partnerskie w ramach projektu VEforCA

W ramach ekologicznego projektu VEforCA, w maju tego roku odbyło się międzynarodowe spotkanie w Rzymie, w którym uczestniczyli dwaj partnerzy: Fundacja "Fundusz Inicjatyw" z Polski oraz Prometeo z Włoch. Spotkanie skupiło się na analizie dotychczasowych prac oraz planowaniu kolejnych kroków. Partnerzy starannie przeanalizowali postępy w dotychczasowych działaniach i ustalili dalsze działania. Jednym z kluczowych rezultatów spotkania było podjęcie decyzji o stworzeniu kompleksowego przewodnika oraz zestawu narzędzi dotyczących działań ekologicznych i zrównoważonego rozwoju. Te materiały mają na celu dostarczenie praktycznych wskazówek i narzędzi, które będą wspierać promowanie ekologicznych praktyk oraz zrównoważonego rozwoju. Projekt VEforCA kontynuuje swoje znaczące postępy w szerzeniu świadomości ekologicznej i propagowaniu praktyk zrównoważonych. Zachęcamy do śledzenia kolejnych aktualizacji oraz interesujących wydarzeń związanych z projektem.

11.04.2023

Chcecie dowiedzieć się czegoś o bioróżnorodności, zmianach klimatu i nauce obywatelskiej?

Zapraszamy osoby dorosłe na minilekcję ekologii.

Spotkanie odbędzie się 15 kwietnia o godz. 10:00 na ul. Okopowej 5 w Lublinie (czas trwania: około 1,5 godziny).

Zgłoszenia na adres ffi@ffi.org.pl do 14 kwietnia do godz. 10-tej. Liczba miejsc jest ograniczona (wielkością naszej Sali J), więc indywidualnie będziemy potwierdzać możliwość udziału.

To pierwsze z cyklu naszych spotkań, więc się nie martwicie jeśli tym razem zabraknie miejsc J. Będzie jeszcze szansa się spotkać.

Serdecznie Was pozdrawiamy i zapraszamy!

Zasady przetwarzania danych osobowych – klauzula informacyjna

23.02.2023

Część 6 Raportu Interaktywnego – RAPORT PODSUMOWUJĄCY –Wywiady indywidualne z ekspertami – promotorami nauki obywatelskiej (Polska, Włochy)
 
To opinie i spostrzeżenia ekspertów – promotorów wybranych inicjatyw nauki obywatelskiej nt. możliwości wykorzystania tej metody w działaniach na rzecz klimatu i kształceniu zawodowym.
Raporty są w 3 językach: Polskim, Angielskim i Włoskim.

16.02.2023

Część 5 Raportu Interaktywnego – Badania FGI słuchaczy sektora VET (Polska, Włochy)
 
To opinie i spostrzeżenia interesariuszy sektora kształcenia zawodowego (uczestników szkoleń) na temat najpilniejszych wyzwań środowiskowych zidentyfikowanych na poziomie lokalnym i możliwości zaangażowania się sektora VET w działania na rzecz klimatu.
Raporty są w 3 językach: Polskim, Angielskim i Włoskim.

09.02.2023

Część 4 Raportu Interaktywnego – Badanie fokusowe z kadrą systemu kształcenia i szkolenia
zawodowego (VET) (Polska, Włochy)
 
To opinie i spostrzeżenia interesariuszy sektora kształcenia zawodowego (kadry sektora zawodowego) na temat najpilniejszych wyzwań środowiskowych zidentyfikowanych na poziomie lokalnym i możliwości zaangażowania się sektora VET w działania na rzecz klimatu.
Raporty są w 3 językach: Polskim, Angielskim i Włoskim.

02.02.2023

Część 3 Raportu Interaktywnego – Badania kwestionariuszowe (Polska, Włochy)
 
To opinie i spostrzeżenia interesantów kształcenia zawodowego na temat najpilniejszych wyzwań środowiskowych zidentyfikowanych na poziomie lokalnym.
Raporty są w 3 językach: Polskim, Angielskim i Włoskim.

26.01.2023

Część 2 Raportu Interaktywnego – Badania danych zastanych (Włochy)
 
To przegląd podejść do nauki obywatelskiej, z uwzględnieniem sektora VET oraz wyzwania środowiskowe i studia przypadków we Włoszech.
Raporty są w 3 językach: Polskim, Angielskim i Włoskim.

19.01.2023

Część 1 Raportu Interaktywnego – Badania danych zastanych (Polska)
 
To przegląd podejść do nauki obywatelskiej, z uwzględnieniem sektora VET oraz wyzwania środowiskowe i studia przypadków w Polsce.
Sprawdź na naszej stronie, dostępny w języku Polskim, Angielskim oraz Włoskim!

20.12.2022

Newsletter z projektu VEforCA dostepny na stronie internetowej w zakładce „Materiały promocyjne”. W wersji angielskiej oraz włoskiej Newsletter dostępny jest w angielskiej wersji zakładki.

02.12.2022

Zapraszamy trenerów, doradców zawodowych i pośredników pracy, zainteresowanych tematyką edukacji ekologicznej do podzielenia się swoimi refleksjami podczas zogniskowanego wywiadu grupowego (badanie typu: fokus).

Fokus odbędzie się w grudniu 2022 w Lublinie (ul. Okopowa 5) w godzinach popołudniowych (planowane rozpoczęcie godz. 15:30). Czas trwania: ok. 1,5 godziny.

Korzyści z udziału:

– możliwość poznania projektu VEfoCA i późniejszego udziału w bezpłatnym kursie online dla kadry dot. edukacji ekologicznej,

– możliwość poznania innych osób o podobnych zainteresowaniach, nawiązania kontaktów, podzielnia się doświadczeniami i pomysłami.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

18.10.2022

Raporty z pierwszego działania dostępne pod zakładką „Rezultaty„.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi wynikami.

Ankieta

31.08.2022

Co można zrobić by lepiej chronić nasze środowisko naturalne? Angażowanie się w działania proekologiczne jest opłacalne?
A może ten temat jest dla ciebie całkiem nowy? Wszystkie ręce na pokład!
 
Pomóż nam wypracować rozwiązania, dzięki którym sektor edukacji zawodowej również będzie mógł bardziej zaangażować się w działania na rzecz ochrony klimatu.
Wypełnij krótką, anonimową ankietę.
Zajmie ci to nie więcej niż 4 minuty a wyniki będą dla nas cennym źródłem wiedzy przy dalszych pracach nad projektem „Co kształcenie zawodowe może zrobić dla działań na rzecz klimatu” (VEforCA).
 
Szczególnie zapraszamy OSOBY ZWIĄZANE Z SEKTOREM EDUKACJI/SZKOLEŃ, doradców, edukatorów, jak również OSOBY UCZĄCE SIĘ oraz RODZICÓW. Wasze opinie są dla nas ważne!
                                                                                             https://it.surveymonkey.com/r/YHJ3GYB
 
Link do ankiety znajdziesz również na Facebooku Fundacji: https://www.facebook.com/funduszinicjatyw

05.08.2022

Pierwsze spotkanie partnerskie w ramach projektu VEforCA

22 lipca w Lublinie odbyło się pierwsze spotkanie partnerskie w ramach projektu VEforCA (Co kształcenie zawodowe może zrobić dla działań na rzecz klimatu / What Vocational Education can do for Climate Action).

Razem z naszymi partnerami z Rzymu – Prometeo zaplanowaliśmy prace projektowe. W pierwszej kolejności będziemy realizować badania (ilościowe i jakościowe) dotyczące możliwych sposobów wykorzystania na rzecz ochrony środowiska metody jaką jest nauka obywatelska (citizen science). Podczas spotkania określiliśmy cele badawcze i metodologię prac. Kolejne kroki w naszym projekcie to opracowanie szkolenia nt. możliwości wykorzystywania nauki obywatelskiej w instytucjach VET oraz przygotowanie materiałów edukacyjnych dotyczących ekologii dla nas i innych instytucji sektora VET.

To było bardzo owocne spotkanie. Wymieniliśmy wiele spostrzeżeń i wypracowaliśmy konkretne narzędzia dla dalszej współpracy w projekcie.
Jeśli chcecie wiedzieć więcej o projekcie to zapraszamy na Facebooka:

Skip to content