ROZWIJAJ: Równościowa Oferta Zróżnicowanych Wyrobów, Inspirującej Przedsiębiorczości i Komunikacji
Program: Erasmus+
Rodzaj działania: KA210-ADU – Partnerstwa na małą skalę w edukacji dorosłych
Akronim projektu: DEVELOP
Data rozpoczęcia projektu: 01/12/2024
Data zakończenia projektu: 31/05/2026
Numer projektu: 2024-1-PL01-KA210-ADU-000244316
Cele projektu
Głównym celem projektu jest zwiększenie różnorodności oferty edukacyjnej w Polsce i Szwecji poprzez rozwijanie umiejętności przedsiębiorczych na podstawie opracowanych w ramach projektu materiałów edukacyjnych, skierowanych głównie do kobiet z obszarów wiejskich.
Zamierzone cele projektu obejmują:
- Podniesienie kompetencji i wiedzy z zakresu przedsiębiorczości regionalnej przez co najmniej 6 pełnoletnich pracowników (po 2 z każdej organizacji partnerskiej).
- Zapewnienie wsparcia w zakresie edukacji o przedsiębiorczości regionalnej dla 20 kobiet z obszarów wiejskich (10 kobiet w każdym kraju partnerskim).
- Zapewnienie kobietom z obszarów wiejskich nowych możliwości rozwoju edukacyjnego i osobistego w zakresie przedsiębiorczości regionalnej.
Działania
W trakcie realizacji projektu planuje się realizację następujących działań:
- Opracowanie materiałów edukacyjnych z zakresu przedsiębiorczości regionalnej.
- Testowanie materiałów – Materiały będą oceniane pod kątem przydatności i jakości podczas szkolenia za pomocą kwestionariuszy oceny (wypełnianych przez uczestników i doradców). Wyniki będą wykorzystane do poprawy/uzupełnienia materiałów.
- Wymianę dobrych praktyk
- 5-dniowe szkolenie w Szwecji, w tym poznawanie szwedzkiego dziedzictwa kulturowego z lokalnymi ekspertami
- Upowszechnianie materiałów
Rezultaty
Głównym rezultatem projektu są materiały edukacyjnie z zakresu przedsiębiorczości regionalnej, wspierające rozwijanie umiejętności przedsiębiorczych.
Materiały te zostaną przetestowane podczas szkoleń przez grupę 10 kobiet z Polski oraz 10 ze Szwecji, co pozwoli na podniesienie ich wiedzy.
Pełny zestaw materiałów, obejmujący moduły tematyczne i scenariusze, zostanie udostępniony bezpłatnie na stronach internetowych organizacji partnerskich (licencje otwarte) i upowszechniony m.in. w mediach społecznościowych. Współpraca międzynarodowa w ramach projektu pozwoli na wymianę wiedzy i dobrych praktyk.
Konsorcjum
Koordynator:
Koło Gospodyń Wiejskich w Zemborzycach Tereszyńskich (Polska)
https://kgwzemborzyce.wixsite.com/
Partner:
Be – Creative association (Szwecja)
Partner:
Fundacja „Fundusz Inicjatyw” (Polska)
www.ffi.org.pl
Zastrzeżenie:
Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE). Unia Europejska ani FRSE nie ponoszą za nie odpowiedzialności.